Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WikiLeaks: Tajná zpráva o operaci Rychlé šípy

15. 06. 2017 12:34:40
Toto je výtah tajné zprávy od velmistra Velikého orientu českého, k rukám velmistra obedience Grande Loge de France.

Zpráva se zabývá po generace a v skrytu probíhajícím bojem o směrování českého národa. Umění v tomto boji zaujímá výsadní místo a hraje roli, kterou drtivá většina lidí nechápe. Kdo by ho nakonec hledal v díle, jako jsou „Rychlé šípy“? Na druhé straně, jejich kultovnost cosi napovídá...

-----------------------

Je to boj starý, jako je starý boj dobra se zlem. A ani Praha se svými Stínadly, Dvorci a Druhou stranou, nezůstala tohoto boje ušetřena. Ježek v kleci? Kdež! Tvrdý ideologický boj o duši národa jehož průběh Jaroslav Foglar zašifrovaně vykreslil.

Teprve dnešní doba nám umožnila tuto rafinovanou Foglarovu šifru rozklíčovat. A výsledek je překvapivý. Ti, co byli líčeni jako kladní hrdinové, jsou ve skutečnosti zápornými představiteli starého a překonaného světa. A ti, co jsou vykresleni odpudivě, jsou onou progresivní avantgardou, nositeli nových idejí a čerstvého větru.

Nevěříte? Stačí se na ně podívat.

-----------------------

Rychlé šípy“. Jejich nekompromisní vedoucí s diktátorskými sklony „Mirek Dušín“. Nordický typ člověka který spolu s „Jindrou Hojerem“, jakoby vypadl z německého propagandistického filmu třicátých let. „Jarka Metelka“ – árijec středomořského typu, stejně jako „Červenáček“. A „Rychlonožka“? Potomek irských bigotních katolíků. (o obou posledně jmenovaných není známo jejich skutečné jméno. Pravděpodobně proto, že působí v dalších uskupeních, které se snaží indoktrinovat. Velmi pravděpodobně infiltrovali i skupinu “Strážci”, která byla aktivní během komunistického režimu. Viz obrázek č. 6 )

Z obrázků i příběhů je patrné, že Rychlé šípy jsou vyznavači militantního, polovojenského způsobu života. Členové spolků typu Skaut, Vlajka (povšimněte si podobnosti znaků fašizující Vlajky a Rychlých šípů) a tajně pravděpodobně také Hitlerjugend.

Jejich krátké kalhoty a podkolenky je ostatně prozrazují. Arogance s jakou vstupují do konfliktů s ostatními menšinovými skupinami ukazuje, že jsou přesvědčeni o své superioritě a jsou zastánci tzv. „white pride“.(připomínám například Dušínův příkaz Štětináčovi, aby odpravil všechny ty cituji: „odporné krysy“, což muselo být pro ekologicky smýšlejícího Štětináče značně traumatizující). Členy Rychlých šípů můžeme potkat zejména na poloutajených setkání ultrapravicové mládeže při oslavách výročí narozenin Rudolfa Hesse, kamuflovaných jako sportovní akce. Napojení na německé okupanty není dosud uspokojivě vysvětleno, avšak panuje přesvědčení, že schůzky s Vonty v podzemí svato-Jakubského kostela, byly ve skutečnosti konspiračními schůzkami s agenty Sicherheitsdienstu. Ježek v kleci byl jednoduše mrtvou schránkou se seznamem konfidentů.

------------------------

Naproti tomu „Bratrstvo kočičí pracky“ (dále BKP), symbolicky odkazuje na jiná tajná bratrstva. Kočičí pracka jako talisman, stejně jako „Štětináčova“ záliba v okultismu, napovídá mnohé o spolupráci se zednářskými bratrstvy, jimž je deklarována věrnost při četných rituálech, které povrchní čtenář mylně pokládá za vykreslení pověrčivosti členů BKP. Kromě okultismu a magie, Štětináč chová myši a krysy. To, spolu s jeho účesem ukazuje, že jeho pokrokové postoje vyšly z prostředí punku.

Další člen „Bratrstva kočočí pracky“ „Bohouš“, se schovaný ve své kapuci netají inspirací hiphopovou scénou, a s ní spojeným bojem afroameričanů za rovnoprávnost a lidská práva. Vzhled i metody boje, prozrazují příslušnost k Antifě.

Ideově toto bratrstvo zastřešuje muž s krycím jménem „Dlouhé bidlo“. Jak je z těch několika mála fotografií které jsou k dispozici zřejmé, je to nebo to byl, student filosofické fakulty. Mnoho dalšího však o něm známo není, protože je to zkušený konspirátor a působí skrytě. Jednou nebo dvakrát byl viděn ve společnosti Jakuba Patočky, Anny Šabatové a dalších brněnských intelektuálů. Známo o něm ovšem je, že s Bohoušem nacvičoval krasobruslařské představení, což byl ve své době svého druhu „comming out“, kterým s Bohoušem vyjádřili podporu alternativním formám soužití. Za povšimnutí rovněž stojí obličejové rysy členů Bratrstva, naznačujících svojí morfologií, "nekvalitní" genom ve srovnání s ušlechtilými Rychlými šípy.. Co tím asi Foglar a jeho kreslíř sledoval..?..

------------------------

Nyní, když je tedy Foglarova šifra rozluštěna, zůstává otázka: Kým byl Jaroslav Foglar? A na které stál straně? Silné sdělení a étos jeho díla ovlivnil generace myšlení mladých lidí a podsunul jim pocit, že hodnoty reprezentované Rychlými šípy, jsou ty správné. A že starý svět se svými maloměšťáckými hodnotami, je cosi, za co stojí bojovat. To by vysvětlovalo nepochopitelný odpor, který Češi kladou novému Evropskému uspořádání, na němž pracujeme již dekády.

Anebo byl Jaroslav Foglar krtek našich pokrokových sil v prostředí tradicionalistických ultra-konzervativců, které se pokusil rozložit zevnitř? Potom by jeho dílo bylo geniálním komunikačním prostředkem s jeho řídícími složkami. Této tezi, by odpovídal stav skautského hnutí dnes, kdy s potěšením musíme konstatovat, že dětem je v tomto prostředí vkládán do myslí takový obsah, který je spolehlivě připraví pro jejich budoucí roli předvoje pokroku a změny. Letní tábory již neslouží jako přípravka k brannosti, ale učí děti otevřenosti a poddajnosti.

Proto, vaše eminence prosím o objasnění této záhady, abychom věděli, zda Foglarovo dílo, plné jinotajů, spíše potlačit a upozadit, či naopak propagovat.

Ať velký Architekt řídí vaše kroky.

------------------------

Autor: Oto Jurnečka | čtvrtek 15.6.2017 12:34 | karma článku: 22.90 | přečteno: 960x

Další články blogera

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy, pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 45.21 | Přečteno: 4312 | Diskuse

Oto Jurnečka

Těžké hledání antiimigračního prezidentského kandidáta

Koho mohou volit a jaké mají možnosti lidé, pro které je rozhodujícím kriteriem odpor k imigraci? Do nedávna to bylo jasné. Nyní, zdá se, téměř beznadějné.

3.11.2017 v 14:17 | Karma článku: 37.84 | Přečteno: 1474 | Diskuse

Oto Jurnečka

Nějak bylo, nějak bude a já myslím že takhle:

Zkusím trochu předcházet událostem a zaprognostikovat si jak dopadne povolební vyjednávání. Jsem přesvědčen, že řešení je blíž, než bychom z výroků zúčastněných hádali.

21.10.2017 v 21:06 | Karma článku: 23.21 | Přečteno: 1449 | Diskuse

Oto Jurnečka

Kam poplujeme pod pirátskou vlajkou?

Střetl jsem se zajímavým fenoménem. Lidé, kritičtí k systému, lidé, které znám a vím, jaké mají názory, se chystají volit Piráty. Na tom by nebylo nic špatného ani divného.

8.10.2017 v 15:50 | Karma článku: 40.42 | Přečteno: 2638 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Havránek

Zpověď až na samotnou dřeň.

Vrcholový fotbal je dnes, pokud se týmu daří i v Evropských pohárech, zlaté prasátko. Tomu odpovídají i milionové odměny za účast v pohárech. Hráči na to v mnoha případech nejsou připraveni a je snadné překročit hranici.

24.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou víceletá gymnázia?

Příslušné instituce se stále častěji zamýšlejí nad samou podstatou víceletých gymnázií. Masivní odchod chytrých dětí ze základních škol, „kastování“ dětí, zhoršující se výsledky – to vše vyvolává diskuse.

24.11.2017 v 19:11 | Karma článku: 19.71 | Přečteno: 641 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Nahustit pneumatiky v Ústí nad Labem? Úkol téměř nadlidský!

Možná to znáte sami. Máte malý problém a myslíte si, že to rychle vyřešíte. Ale ono se to prostě nějak zadrhne, nebo co. A jak z toho pak ven?! Tak tohle potkalo mého přítele s kompresorem v Ústí nad Labem...

24.11.2017 v 19:02 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 377 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K masakru na Sinaji

O hrůzostrašném teroristickém útoku v sinajském městě Bir Al Abd jsem se dozvěděl za zvláštních okolností. Přišel k nám po vyučování desetiletý vnuk Tom, s nímž už léta jezdíme do Egypta na dovolenou.

24.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 19.75 | Přečteno: 519 | Diskuse

Alena Kulhavá

Co je úplným odevzdáním se smrti na konci života? Jaký vztah to má se smyslem lidské

existence? Jde to vůbec dohromady? Co můžeme vědět o tom, co je po smrti a co jsou jen různé koncepce? Jak se můžete dotknout vlastní připoutanosti a vztahu ke smrti? I nečekanost smrti podporuje dobrý život. Jak?

24.11.2017 v 17:55 | Karma článku: 10.76 | Přečteno: 228 |
Počet článků 86 Celková karma 36.67 Průměrná čtenost 2687

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.
 


Na facebooku:

Nevolime proimigracni politikyNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.