Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K čemu protiimigrační politiky, když tu migranty nemáme?

21. 09. 2016 11:43:35
Velice častý argument těch, kteří se vysmívají proti-imigrační agendě některých politiků a aktivistů. Není to však obráceně? Možná u nás zástupy migrantů nejsou, právě díky aktivitě aktivistů...

------------------------------------------------------------------

Zrovna včera jsem četl blog, kde se autor podivoval nad rétorikou těch, kteří takzvaně frčí na proti-imigrantských náladách. Jiný důvod prý nemají a mít nemohou, neboť u nás žádné imigranty nemáme.

Také Lubomír Zaorálek uklidňoval lidi na náměstí a imigranty počítal na prstech. Napočítal jich osm. A ti co přijdou v budoucnu, stejně prý zase odejdou do Německa, prohlásil.

Mají pravdu. Imigranty tu opravdu zatím nemáme. Tedy máme a opravdu hodně, ale takové, se kterými se dá žít. Vietnamce a Ukrajince. Také Slováky, ale ty počítám mezi našince. Nemáme zde dosud ty rizikové, prokazatelně rizikové. A je to dobře.

Ovšem, jak by vypadala situace dnes, pokud by uplynulý rok nebyl naplněn takovým vzepjetím lidí, kteří se začali organizovat ve snaze nedopustit u nás již běžné reálie západoevropských zemí? Můžeme se vysmívat rozhádané proti-imigrační scéně, faktem ale zůstává, že ten Konvička s Volfovou (dokud ještě kamarádili), dokázali naplnit Hradčanské náměstí. A předtím menší Mírák, který telemostem spojili s náměstími v dalších českých městech.

Také plnili média, realizovali petici – nikoli internetovou, ale papírovou – která čítala přes 200.000 signatářů. Uskutečnila se řada besed, které naplnily poměrně velké sály, což je v dnešní době pozoruhodné. Běžně lidé nechodí masově na akce, poslouchat řečnění nějakých literátů o společenské situaci.

Navázaly se kontakty se zahraničními skupinami, počínaje německou Pegidou, přes bulharské dobrovolné obránce hranice až k založení projektu "Pevnost Evropa", sdružující politické subjekty z celé Evropy, smýšlející pro-národně a pro-Evropsky (pro-evropsky ve smyslu ochrany skutečných a původních evropských hodnot, nikoli těch nově definovaných eurounijních pseudo hodnot!). Byla založena tradice společného výstupu na Sněžku s polskými přáteli, která tak trochu evokuje předlistopadové setkávání českého a polského disentu.

I ty nešťastné akce s velbloudy na Staroměstském náměstí, nebo kamenování kadibudky před Saudsko-arabským velvyslanectvím, byly prostě součástí snah, udržet téma v oběhu. (formu za šťastnou nepovažuji, na druhou stranu přiznejme si: pokud by například ZTOHOVEN přijeli na staromák v ruském gaziku, převlečeni za ruské vojáky a stříleli by u toho z atrap AK47, tak by se média rozplývala blahem nad nápaditou formou připomenutí ruského nebezpečí)

Jsem přesvědčen, a uniklé Sobotkovy maily to dokládají, že mainstreamové strany byly překvapeny aktivizací společnosti a silou odporu k přijímání. Jsem přesvědčen, že se někteří jejich představitelé začali obávat o hlasy zejména tradičních voličů levice. A jsem přesvědčen, že tento strach, aby u nás nevyrostla nějaká obdoba rakouských Svobodných, francouzské Front-nationale, nebo německé AFD, tak ten je přiměl, aby alespoň trošku vzdorovali Merkelové, Junckerovi a jejich návrhům.

Můžeme si o každém z nich jako o jednotlivci myslet cokoli, jedno je ale jisté. Bez těch Okamurů, Konvičků, Volfových, Borkovcových, Haškových, IVČRN, Bloků proti islamizaci, a dalších, bychom zde dnes měli tisíce migrantů a byli bychom naší vládou zavázáni přijmout svůj díl pokaždé, když Evropa dostane další várku. Proč by se vláda tak zachovala? Protože by mohla! Proti tak jasně projevené vůli většiny občanů, si to ale netroufla.

Jsem proto vděčný každému, kdo se přičinil, že se téma stalo dominantním ve veřejném prostoru, protože ono si to zaslouží. Není nic, co by budoucnost ovlivnilo více, cokoli jiného je vratné, důsledky hloupé imigrační politiky ale vratné nejsou. Ne, bez zašpinění rukou.

Zdá se mi evidentní, že zejména socani čekají, až téma vyšumí a oni budou moci splnit svoji historickou úlohu, tak jak je “novou levicí“ v Evropě vnímána. My jim to nesmíme dovolit a nesmíme povolit v tlaku na ně. Příležitost bude již za pár dní při demonstraci v několika městech. Nebudu sem psát kdy a kde, abych neporušil kodex blogera. Ale stačí sledovat příslušné kanály, FB, atd.

------------------------------------------------------------------

article_photo

Autor: Oto Jurnečka | středa 21.9.2016 11:43 | karma článku: 38.57 | přečteno: 1360x

Další články blogera

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy, pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 45.21 | Přečteno: 4312 | Diskuse

Oto Jurnečka

Těžké hledání antiimigračního prezidentského kandidáta

Koho mohou volit a jaké mají možnosti lidé, pro které je rozhodujícím kriteriem odpor k imigraci? Do nedávna to bylo jasné. Nyní, zdá se, téměř beznadějné.

3.11.2017 v 14:17 | Karma článku: 37.84 | Přečteno: 1474 | Diskuse

Oto Jurnečka

Nějak bylo, nějak bude a já myslím že takhle:

Zkusím trochu předcházet událostem a zaprognostikovat si jak dopadne povolební vyjednávání. Jsem přesvědčen, že řešení je blíž, než bychom z výroků zúčastněných hádali.

21.10.2017 v 21:06 | Karma článku: 23.21 | Přečteno: 1449 | Diskuse

Oto Jurnečka

Kam poplujeme pod pirátskou vlajkou?

Střetl jsem se zajímavým fenoménem. Lidé, kritičtí k systému, lidé, které znám a vím, jaké mají názory, se chystají volit Piráty. Na tom by nebylo nic špatného ani divného.

8.10.2017 v 15:50 | Karma článku: 40.42 | Přečteno: 2638 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Havránek

Zpověď až na samotnou dřeň.

Vrcholový fotbal je dnes, pokud se týmu daří i v Evropských pohárech, zlaté prasátko. Tomu odpovídají i milionové odměny za účast v pohárech. Hráči na to v mnoha případech nejsou připraveni a je snadné překročit hranici.

24.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou víceletá gymnázia?

Příslušné instituce se stále častěji zamýšlejí nad samou podstatou víceletých gymnázií. Masivní odchod chytrých dětí ze základních škol, „kastování“ dětí, zhoršující se výsledky – to vše vyvolává diskuse.

24.11.2017 v 19:11 | Karma článku: 19.51 | Přečteno: 628 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Nahustit pneumatiky v Ústí nad Labem? Úkol téměř nadlidský!

Možná to znáte sami. Máte malý problém a myslíte si, že to rychle vyřešíte. Ale ono se to prostě nějak zadrhne, nebo co. A jak z toho pak ven?! Tak tohle potkalo mého přítele s kompresorem v Ústí nad Labem...

24.11.2017 v 19:02 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 369 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K masakru na Sinaji

O hrůzostrašném teroristickém útoku v sinajském městě Bir Al Abd jsem se dozvěděl za zvláštních okolností. Přišel k nám po vyučování desetiletý vnuk Tom, s nímž už léta jezdíme do Egypta na dovolenou.

24.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 19.75 | Přečteno: 514 | Diskuse

Alena Kulhavá

Co je úplným odevzdáním se smrti na konci života? Jaký vztah to má se smyslem lidské

existence? Jde to vůbec dohromady? Co můžeme vědět o tom, co je po smrti a co jsou jen různé koncepce? Jak se můžete dotknout vlastní připoutanosti a vztahu ke smrti? I nečekanost smrti podporuje dobrý život. Jak?

24.11.2017 v 17:55 | Karma článku: 10.76 | Přečteno: 224 |
Počet článků 86 Celková karma 36.67 Průměrná čtenost 2687

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.
 


Na facebooku:

Nevolime proimigracni politikyNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.