Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vztyčený prstíček pologramotů

6. 04. 2017 15:41:58
Všimli jste si také tohoto gesta muslimských kazatelů? Když káží, tak opravdu „káží“. Mají specificky vztyčený ukazováček, jímž zřejmě umocňují káravý a nabádavý tón svého kázání.

Nu proč ne, ne že by jejich věřící nepotřebovali trochu ukáznit. Zaujalo mě ale, jak se toto gesto zabydlelo i u mladých konvertitů, kteří ještě včera pochlastávali a pohulovali gandžu v pubech Londýna. Potom si něco přečetli o Islámu, případně byli s naukou svých předků blíže seznámeni při svém prvním výkonu trestu, ... a již se cítí být povoláni ke kárání, poučování a kázání.

Můžeme to vidět na mnoha videích mladých bojovníků Islámského státu, ve vystoupeních Jihadi Johna (neblahé paměti), či kteréhokoli dvacetiletého usmránka, který právě objevil víru pravou a věří, že jeho osudem je seznámit s ní svět, ať o to svět stojí, nebo ne.

A tak máchá ukazováčkem před kamerkou, se kterou ještě před půl rokem natáčel svoje pařby, pokusy o rap, nebo sjezdy na horském kole, a doprovází tím své naučené, heslovité pravdy.

Abych byl přesný, konkrétně Jihadi John, neboli Mohammed Emwazi, negramotný nebyl, měl vystudované informační systémy a živil se nějaký čas jako programátor. Většina dalších účinkujících v propagandistických videích I na pouhých záznamech z vraždění, si ovšem titul “negramoti” plně zaslouží. Což jim evidentně nepřekáží, aby vztyčili svůj prstík a s bohorovným obličejem začali poučovat svět.

V této souvislosti mě napadlo, že se svět (díky neúprosné demografii) pomalu ale jistě „debilizuje“. A vytváří si na míru vhodnou víru. Když popustím trochu uzdu fantazii a představím si jak by to mohlo být dál, vychází mi budoucnost, kde široké vrstvy Euroafriky vyznávají náboženství, které jim je srozumitelné. Tedy to, které je z dnešní nabídky všech náboženství, nejjednodušší. Nějaký složitější koncept by si mohly podržet jen úzké elity. Pokud se tedy rozhodnou jít cestou židů, kteří také kdysi většinou nepřijali Křesťanství, když se stalo dominantním svoji neelitářskou a nikoho nevylučující podstatou.

Napadá mě ještě jiná paralela. V prvních století po Kristu, kdy ještě nebylo jasné, která z mnoha náboženských nauk se stane tou dominantní, soupeřil s Křesťanstvím Mithraismus. Bylo to velmi oblíbené a rozšířené náboženství v Římě, zejména mezi vojáky a elitami, o kterém se historik vyjádřil, že by si býval vsadil právě na něj a nikoliv na Křesťanství. Leč stal se opak. Mithraismus byl elitářský příliš, netýkal se všech, stál na mystériích, která byla většinou prostých lidí tehdejší doby neuchopitelná. I proto prohrál.

Možná, že když padají říše, padá vzdělanost, hroutí se funkce státu, roste chaos, zvůle, bída a utrpení, má šance taková nauka, která zbídačené masy osloví a nabídne jim záchranu. Nikoliv ta s nejhlubší teologií a propracovanou filosofií! Na konci věku Říma to bylo Křesťanství, dnes je to pro mnohé Islám. Tehdy i dnes je to přitažlivost silného sociálního aspektu, prvek podpory plynoucí z příslušnosti ke společenství, možnost překonat v něm těžké doby. Ne náhodou se obé šířilo ve věznicích. Avšak zatímco padlá římská říše, se přes chaos protransformovala do stabilního a prosperujícího křesťanského světa, Islám byl a je pouze platformou umožňující a ospravedlňující loupežné výpravy, neboť byl a je neplodný. Ti, co nemohou nic tvořit, cítí vztek vůči těm co mohou. Svůj pocit méněcennosti z vlastní jalovosti pak překryjí pocitem nadřazenosti dané jim Bohem.

Ovšem pro Asiaty zmlsané Konfucianismem a Budhismem, nemůže být Islám ve své mělkosti důstojnou náhradou. Stejně jako pro křesťana ani atheistu s iq větším než 100. Pouze dočasně, jako politická doktrína a nástroj k ovládnutí a oloupení dezintegrované společnosti, či pro ty kdo se včas chtějí přidat na stranu předpokládaného vítěze. Současně jsem přesvědčen, že jakmile by se společnost stabilizovala, byla by doktrína jménem Islám opuštěna, nebo pozměněna a přizpůsobena podobně, jako když byla vnucena inteligentním Peršanům. Což jsou také dnes vlastně jediní muslimové, kteří na západě občas konvertují z Islámu ke Křesťanství.

Jsou však samozřejmě velkou výjimkou, většinou jsme svědky opačných konverzí. Svět je prostě ve fázi vývoje, která si zjednodušení žádá. Proto budeme ještě nějaký čas svědky pologramotných teenegerů, kteří nám budou mávat svým prstíkem před obličejem, cítíc se proroky.

------------------------

Autor: Oto Jurnečka | čtvrtek 6.4.2017 15:41 | karma článku: 34.26 | přečteno: 1054x

Další články blogera

Oto Jurnečka

WikiLeaks: Tajná zpráva o operaci Rychlé šípy

Toto je výtah tajné zprávy od velmistra Velikého orientu českého, k rukám velmistra obedience Grande Loge de France.

15.6.2017 v 12:34 | Karma článku: 20.38 | Přečteno: 755 | Diskuse

Oto Jurnečka

Vzdělanost nášho ľudu tak nějak roste, buducnosť je zářivá

Súdruzi a súdružky! Na našom výročnom zjazdě ku priležitosti oslav víťazstva demokracie, nyni zhodnotim vyhlidky našej spoločnosti pre nadchádzajúce roky.

10.6.2017 v 11:41 | Karma článku: 20.51 | Přečteno: 507 | Diskuse

Oto Jurnečka

Vypláchneme vašemu dítěti hlavu. Za pouhých 16.000 Kč

Po tom, co se již i Zelení usnesli, že až do voleb nebudou mluvit o své zlaté trojici, tedy o imigraci, genderu a squattingu, domníval jsem se, že vrchol šílenství máme v naší zemi za sebou.

18.4.2017 v 15:48 | Karma článku: 44.47 | Přečteno: 3723 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Menší ryba taky ryba

Rusové hlásí, že zabili šéfa Islámského státu Baghdádího (je-li tomu tak, pak velká gratulace) a z úspěchu se těší také Egypťané. Byť jde o likvidaci zločince, o kterém většina návštěvníků těchto stránek bude číst poprvé.

25.6.2017 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Martin Hatala

Věřte - nevěřte, rozhodněte!

Na způsob televizního zahraničního seriálu zkuste odhadnout, který ze dvou nabídnutých krátkých letních příběhů se mi stal. Opravdu mi věřte, že je tomu tak, ale i to, že tvořivou radost mám úplně stejnou z obou.

25.6.2017 v 7:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 65 | Diskuse

Jiří Hermánek

Rusko a Putin pohledem obyčejného Čecha

SSSR a Rusko mě nikdy zvlášť "netankovaly" a styky s ním jsme měl velmi omezené. Byl to dáno mojí jazykovou specializací (A,N,F). Takže kontakt se SSSR/Rusy se v "dobách temna", kdy jsme byli mladí a veselí a na politiku sqali...

25.6.2017 v 6:45 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 291 | Diskuse

Karel Ábelovský

woknoviny ... o poločase rozpadu organismu

ČSSD, včetně jejich vrcholných představitelů, a to minulých i současných, je vynikající studijní "matriál" - jak říkali někteří její představitelé, pamatujete? No, oni mají mnozí nejen problém se slůvky a jejich vhodným užitím.

24.6.2017 v 17:14 | Karma článku: 11.34 | Přečteno: 250 | Diskuse

Luděk Mazurek

Stoneův „Svět podle Putina“ – pravda nebo zinscenovaná propaganda?

Televize Prima převzala a vysílala 4 dílný dokumentární seriál "oscarového" (Četa) amerického režiséra Olivera Stonea s názvem „Svět podle Putina“. Jde o pravdu nebo o zinscenovanou proruskou propagandu? To posuďte sami.

24.6.2017 v 16:26 | Karma článku: 36.15 | Přečteno: 1404 | Diskuse
Počet článků 80 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2600

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.
 


Na facebooku:

Nevolime proimigracni politiky

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.