Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K čemu protiimigrační politiky, když tu migranty nemáme?

21. 09. 2016 11:43:35
Velice častý argument těch, kteří se vysmívají proti-imigrační agendě některých politiků a aktivistů. Není to však obráceně? Možná u nás zástupy migrantů nejsou, právě díky aktivitě aktivistů...

------------------------------------------------------------------

Zrovna včera jsem četl blog, kde se autor podivoval nad rétorikou těch, kteří takzvaně frčí na proti-imigrantských náladách. Jiný důvod prý nemají a mít nemohou, neboť u nás žádné imigranty nemáme.

Také Lubomír Zaorálek uklidňoval lidi na náměstí a imigranty počítal na prstech. Napočítal jich osm. A ti co přijdou v budoucnu, stejně prý zase odejdou do Německa, prohlásil.

Mají pravdu. Imigranty tu opravdu zatím nemáme. Tedy máme a opravdu hodně, ale takové, se kterými se dá žít. Vietnamce a Ukrajince. Také Slováky, ale ty počítám mezi našince. Nemáme zde dosud ty rizikové, prokazatelně rizikové. A je to dobře.

Ovšem, jak by vypadala situace dnes, pokud by uplynulý rok nebyl naplněn takovým vzepjetím lidí, kteří se začali organizovat ve snaze nedopustit u nás již běžné reálie západoevropských zemí? Můžeme se vysmívat rozhádané proti-imigrační scéně, faktem ale zůstává, že ten Konvička s Volfovou (dokud ještě kamarádili), dokázali naplnit Hradčanské náměstí. A předtím menší Mírák, který telemostem spojili s náměstími v dalších českých městech.

Také plnili média, realizovali petici – nikoli internetovou, ale papírovou – která čítala přes 200.000 signatářů. Uskutečnila se řada besed, které naplnily poměrně velké sály, což je v dnešní době pozoruhodné. Běžně lidé nechodí masově na akce, poslouchat řečnění nějakých literátů o společenské situaci.

Navázaly se kontakty se zahraničními skupinami, počínaje německou Pegidou, přes bulharské dobrovolné obránce hranice až k založení projektu "Pevnost Evropa", sdružující politické subjekty z celé Evropy, smýšlející pro-národně a pro-Evropsky (pro-evropsky ve smyslu ochrany skutečných a původních evropských hodnot, nikoli těch nově definovaných eurounijních pseudo hodnot!). Byla založena tradice společného výstupu na Sněžku s polskými přáteli, která tak trochu evokuje předlistopadové setkávání českého a polského disentu.

I ty nešťastné akce s velbloudy na Staroměstském náměstí, nebo kamenování kadibudky před Saudsko-arabským velvyslanectvím, byly prostě součástí snah, udržet téma v oběhu. (formu za šťastnou nepovažuji, na druhou stranu přiznejme si: pokud by například ZTOHOVEN přijeli na staromák v ruském gaziku, převlečeni za ruské vojáky a stříleli by u toho z atrap AK47, tak by se média rozplývala blahem nad nápaditou formou připomenutí ruského nebezpečí)

Jsem přesvědčen, a uniklé Sobotkovy maily to dokládají, že mainstreamové strany byly překvapeny aktivizací společnosti a silou odporu k přijímání. Jsem přesvědčen, že se někteří jejich představitelé začali obávat o hlasy zejména tradičních voličů levice. A jsem přesvědčen, že tento strach, aby u nás nevyrostla nějaká obdoba rakouských Svobodných, francouzské Front-nationale, nebo německé AFD, tak ten je přiměl, aby alespoň trošku vzdorovali Merkelové, Junckerovi a jejich návrhům.

Můžeme si o každém z nich jako o jednotlivci myslet cokoli, jedno je ale jisté. Bez těch Okamurů, Konvičků, Volfových, Borkovcových, Haškových, IVČRN, Bloků proti islamizaci, a dalších, bychom zde dnes měli tisíce migrantů a byli bychom naší vládou zavázáni přijmout svůj díl pokaždé, když Evropa dostane další várku. Proč by se vláda tak zachovala? Protože by mohla! Proti tak jasně projevené vůli většiny občanů, si to ale netroufla.

Jsem proto vděčný každému, kdo se přičinil, že se téma stalo dominantním ve veřejném prostoru, protože ono si to zaslouží. Není nic, co by budoucnost ovlivnilo více, cokoli jiného je vratné, důsledky hloupé imigrační politiky ale vratné nejsou. Ne, bez zašpinění rukou.

Zdá se mi evidentní, že zejména socani čekají, až téma vyšumí a oni budou moci splnit svoji historickou úlohu, tak jak je “novou levicí“ v Evropě vnímána. My jim to nesmíme dovolit a nesmíme povolit v tlaku na ně. Příležitost bude již za pár dní při demonstraci v několika městech. Nebudu sem psát kdy a kde, abych neporušil kodex blogera. Ale stačí sledovat příslušné kanály, FB, atd.

------------------------------------------------------------------

article_photo

Autor: Oto Jurnečka | středa 21.9.2016 11:43 | karma článku: 38.57 | přečteno: 1360x

Další články blogera

Oto Jurnečka

Pojďme navštívit Halíka

Nemyslel jsem že je to ještě možné, ale Tomáš Halík mě zase jednou něčím upoutal. Ve své řeči v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, řekl zásadní a nevídanou věc, která by neměla uniknout pozornosti.

9.7.2017 v 15:02 | Karma článku: 44.10 | Přečteno: 3200 | Diskuse

Oto Jurnečka

Křesťanská strana u nás a v Polsku – malé srovnání

Již jsme si zvykli, že křesťanské strany v Německu schvalují adopce dětí homosexuály, odstraňování křížů z veřejných budov a zavádění výuky o Islámu do škol. Jejich „křesťanství“ je jen obal.

1.7.2017 v 20:24 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 1157 | Diskuse

Oto Jurnečka

WikiLeaks: Tajná zpráva o operaci Rychlé šípy

Toto je výtah tajné zprávy od velmistra Velikého orientu českého, k rukám velmistra obedience Grande Loge de France.

15.6.2017 v 12:34 | Karma článku: 22.56 | Přečteno: 911 | Diskuse

Oto Jurnečka

Vzdělanost nášho ľudu tak nějak roste, buducnosť je zářivá

Súdruzi a súdružky! Na našom výročnom zjazdě ku priležitosti oslav víťazstva demokracie, nyni zhodnotim vyhlidky našej spoločnosti pre nadchádzajúce roky.

10.6.2017 v 11:41 | Karma článku: 24.12 | Přečteno: 1061 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Radek Maleč

Šokující zpověď bezohledného řidiče.

Kámo, jak se ti líbí, když tě na silnici někdo vytlačí, nějak ohrozí nebo omezí? Každý mě někdy potkal, bezohledného řidiče :)

23.9.2017 v 10:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 138 | Diskuse

Peter Szendy

7 pilířů pseudohumanismu - část první

Ano..7 pilířů pseudohumanismu – takto se měl článek jmenovat a o nich měl článek pojednávat...(ještě mám zadat alespoň 6 znaků, abych splnil podmínky perexu, ale méně, než kolik jich má následující věta, no to je skvělé)

22.9.2017 v 19:20 | Karma článku: 25.53 | Přečteno: 538 |

Jan Ziegler

Odboráři lidem škodí a moc

Řekl bych dokonce, že ještě víc než alkohol a cigarety. Oni sice tvrdí, že hájí zájmy zaměstnanců, ale svými skutky dělají opak. Jestliže brání snižovaní odvodů za pracovníky, brání i zvyšování platů.

22.9.2017 v 19:16 | Karma článku: 21.02 | Přečteno: 491 | Diskuse

Jiří Turner

Teroristi v Čechách nekřičí: „Allahu akbar!“ Řvou: „Uber!“

Tak už je to i u nás! Jedni vyhrožují blokádou Prahy a likvidací konkurence a druzí chtěli vyhodit do vzduchu vojenský vlak. Ti první našli inspiraci v 90. letech u mafiánů od Thorgesu a ti druzí se asi zhlídli v Bakuninovi.

22.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 652 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak to, že soud osvobodil anarchisty obžalované z útoku na vlak?

Anarchisté byli ovšem obžalováni toliko z přípravy útoku, ne útoku samotného. Ale taková manipulace s fakty už k práci našeho blogera používajícího falešnou identitu (stejně jako policejní a jiní agenti), už tak nějak patří

22.9.2017 v 18:21 | Karma článku: 9.94 | Přečteno: 452 | Diskuse
Počet článků 82 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2684

To co píšu, má vždy vztah ke společnosti a politice. To znamená, že mohu psát prakticky o čemkoli.
 


Na facebooku:

Nevolime proimigracni politikyNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.